Rýsování

Rýsování je proces, kdy se tělo zbavuje přebytečného podkožního tuku. Vždy se jedná o dlouhodobou záležitost, samozřejmě existují i výjimky. Někteří mají metabolismus reagující velice rychle na pohyb a případné změny ve stravování. Jiní naopak musí vynaložit daleko větší úsilí, aby dosáhli vytouženého výsledku. Vždy záleží na každém jedinci, jeho vůli a odhodlání. Chcete-li dobře vypadat,  musíte si odepřít řadu návyků a  začít na sobě tvrdě pracovat.

Mezi atletickým a opravdu vyrýsovaným tělem je veliký rozdíl. Vyrýsovaná postava je vrcholovou formou přípravy závodníka (kulturisty nebo kulturistky) na soutěž.
Většina sportovců však touží jen po super postavě, bez zbytečného tuku. Laicky řečeno: touží po vysekaných břišních svalech.

Pro rady a připomínky k Vašemu závodnímu tréninku se na nás můžete kdykoliv obrátit. Jak uvádíme: p. Martin Kasal, dnes Mistr světa v kulturistice, byl  jedním z našich prvních sportovců, které jsme připravovali na soutěž.

Neváhejte nás oslovit, v trenérské oblasti máme vlastní zkušenosti.

ZDE UVÁDÍME ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPRÁVNÉ VÝŽIVĚ A TRÉNINKU SPORTOVCE:

ROZDĚLENÍ STRAVY

Doporučuji v ranních a dopoledních hodinách přijímat spíše SACHARIDY a v odpoledních a večerních hodinách zejména BÍLKOVINY.

Bílkoviny

Bílkovina je základním, stavebním kamenem svalové hmoty. Proto je nezbytné dodržovat minimální hranici příjmu bílkoviny v poměru na 1kg tělesné hmotnosti. Toto je tématem k mnoha diskusím, neboť potřeby příjmu bílkoviny u vrcholového kulturisty a kondičního sportovce se liší. Je-li naším cílem estetika a fit pocit, potom dostačuje příjmat 1,5-2g bílkoviny na 1kg tělesné hmotnosti. Nebudete-li toto doporučení  respektovat, dojde sice k odbourávání tukových zásob ale i svalové hmoty.
Ideálním přípravkem k doplnění denní dávky bílkoviny je: Protein a neméně důležité BCAA.

Sacharidy

Sacharidy jsou okamžitým zdrojem energie. Jejich nedostatek si tělo odebírá ze svalové hmoty, tzn. že svalovina místo nárůstu ubívá. Doplňujte je proto ihned po náročném tréninku. Doporučujeme: 30g Profi Gaineru 13% - 1hod. před tréninkem a znovu 30g IHNED po tréninku.

Tuky

Jsou též nezbytnou součástí výživového retězce. Tuk v těle chrání orgány, ukládá vitamíny a je stavebním kamenem imunitního systému. Tělesný tuk je zároveň i zásobárnou energie. Při rýsování je základem  kvalitní strava s minimálním obsahem tuků a s dostatkem vitamínů a minerálů. Jsou však tuky, bez kterých se náš organismus neobejde, např. kvalitní MCT tuky.  Zdraví prospěšný tuk je obsažen v mořských rybách a v jádrech ořechů, zejména vlašských. Pozor!!! Fast food a uzeniny jsou nepřípustné (toxické). Doporučujeme: 10ml Profi L-Carnitinu 150.000 – denně ráno na lačno a ½ hod. před výkonem.

Trénink

Chcete opravdu vyrýsovat? Pak vůle a odhodlání jsou na prvním místě.

Ráno musíte vstát určitě o hodinu dříve, aby jste měli čas správně nastartovat metabolismus. Vypijte 3dcl teplé vody + 10ml Profi L-Carnitinu 150.000 (tekutá forma) a pak pokračujte v aerobním, 40-minutovém tréninku. 1 hod. před tréninkem podat 30g Profi Gaineru 13%,  ½ hod. před tréninkem podat 10ml Profi L-Carnitinu 150.000 a 2 tablety Profi BCAA.

V odpolední fázi, PROFIMASS, doporučuje trénink s maximálním nasazením, v délce do 50 minut. Po 50 minutách náročného tréninku tělo vyčerpá zásoby svalového cukru - glykogenu a začne katabolizovat - nabourávat svalovou bílkovinu. Proto ihned po tréninku doplňte chybějící zásoby pomocí dalších 30g Profi Gaineru 13%. Nastane proces anabolizmu, kdy svalová hmota nabívá a tuk se spaluje. Užijte také 2 tablety Profi BCAA.
 
Během tréninku doplňujte energii ISOTONICKÝM iontovým nápojem Profi Iso Drink. Obsahuje řadu minerálů a vitamínů, taurin a kofein, který Vás povzbudí k ještě většímu výkonu. Preferujeme práškovou formu.

Iontové nápoje hypotonického typu nedoporučujeme, neboť nepokryjí potřeby tvrdě sportujícího jedince. Jedná se většinou o tekutou formu, kdy z litrového balení naředíte až 80l nápoje, chudého na minerály i vitamíny.

1 hod. po tréninku nebo večer před spaním doplňte tělu bílkoviny formou Profi Proteinu 80% dle dávkování uvedeného na obale přípravku.

Podporujeme vrcholové sportovce výživovými doplňky PROFIMASS, ale také tréninkovými plány i načasováním závodní formy. Nezapomeňte, že jste se dali na dlouhou cestu - životní styl. Za týden ani dva nedokážete nic.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi pomůžeme vyřešit Váš problém.

Doufáme, že budete s radami spokojeni.

Přejeme Vám mnoho úspěchů.

Váš poradce PROFIMASS

 

Produkty vhodné pro rýsování:

 

Proteiny zobrazit všechny

Profimass Profi Protein 80 2100g + Šejkr ZDARMA Profimass Profi 100% Whey Protein 1100g Profimass Profi Keto Protein 1100g
Profimass Profi Protein 80 2100g a Šejkr ZDARMA Profimass Profi 100% Whey Protein 1100g Profimass Profi Keto Protein 1100g

 

Gainery zobrazit všechny

Profimass Profi Gainer 13 3200g + Šejkr ZDARMA Profimass Profi Gainer 1000g ATP Rapid Up Mass 2500g
Profimass Profi Gainer 13 3200g a Šejkr ZDARMA Profimass Profi Gainer 1000g ATP Rapid Up Mass 2500g

 

Spalovače tuků zobrazit všechny

Balíček pro redukci tuků 1 Balíček pro redukci tuků 2 Balíček pro redukci tuků 3
Balíček pro redukci tuků 1 Balíček pro redukci tuků 2 Balíček pro redukci tuků 3

 

Aminokyseliny a BCAA zobrazit všechny

Profimass Profi BCAA 4000 130 tablet Profimass Profi BCAA 4000 1+1 130+130 tablet ZDARMA Profimass Profi Instant BCAA 550g
Profimass Profi BCAA 4000 130 tablet Profimass Profi BCAA 4000 1+1 130+130 tablet ZDARMA Profimass Profi Instant BCAA 550g

 

Iontové nápoje zobrazit všechny

Profimass Profi Iso Drink 500g Profimass Iso Drink 500g + Láhev se špuntem 700ml Profimass Iso Drink 500g + Láhev s hubicí 700ml ZDARMA
Profimass Profi Iso Drink 500g Profimass Iso Drink 500g + Láhev se špuntem 700ml Profimass Iso Drink 500g + Láhev s hubicí 700ml ZDARMA

 

Hlavní strana Pro odbornou radu při nákupu volejte 702 270 065
Nákupní Košík 0 položek 0 Kč