V červenci - sprnu Dárek ZDARMA!

ČTVRTEK 12. čERVENEC 2018 | RSS Feed
Autor: Profimass | napsat komentář

V měsíci červenec + srpen 2018 probíhá akce DÁREK ZDARMA!

Při nákupu nad 1000,- Kč dostanete jako Dárek ZDARMA - 1x tyčinku Sens Energy 50g (2 příchutě na výběr) v hodnotě 59,- Kč

Při nákupu nad 2000,- Kč dostanete jako Dárek ZDARMA - 1x tyčinku Sens Energy 50g (2 příchutě na výběr) + 1x tyčinku Sens Protein 60g (2 příchutě na výběr) v hodnotě 138,- Kč.

Akce platí do 31.08.2018 nebo do vyprodání Zásob!

V SENS chtějí udělat z hmyzu běžnou součást stravy. Vidí hmyz jako nejjednodušší cestu jak výrazně zlepšit kvalitu a udržitelnost naší stravy. Konzumace hmyzu není nic nového. Každodenní jídelníček dvou miliard lidí obsahuje hmyz. Proč si lidé na západě nechávají uniknout takovou lahůdku? Kde je problém? Odpovědí je ""Fuj"" faktor.

V roce 2013 Organizace spojených národů (OSN) zvěřejnila knihu Jedlý hmyz. Ta shrnovala všechny výzkumy jezení hmyzu. V knize si kladli stejnou otázku, kterou se snaží dnes vyřešit. Proč tady nikdo nejí hmyz? Zjistili, že v Evropě neexistuje společnost, která by vhodným způsobem dokázala vysvětlit výhody jezení hmyzu. Spatřili v tom příležitost, směr, který dával smysl, jak po stránce sociální, tak i po ekonomické. A právě s touto myšlenkou založili SENS.

Značka SENS nabízí proteinové a energy tyčinky s cvrččí moukou. Jak udělat nejlepší proteinovku? Nejméně 20g vysoce kvalitních bílkovin, nízký obsah sacharidů a pouze přirozené suroviny. S cvrččí moukou se to podařilo! Výsledkem je opravdová chuť prémiových surovin. U energetických tyčinek chtěli ukázat jediné - hmyz může chutnat skvěle. Budete překvapení, jak je lahodná a výtečná. S cvrččí moukou a psyliem z běžné energetické tyčinky udělali vyváženou svačinu, která vás zasytí na mnohem déle.

PROTEINOVÉ TYČINKY - 20g přírodních bílkovin pro optimální regeneraci svalů. Nízkosacharidová tyčinka s cvrččí bílkovinou a dalšími čistě přirozenými surovinami.

ENERGY TYČINKY - Lahodná svačinka, která nasytí a udrží soustředěnost. Výživově vyvážená díky čistě přirozeným ingrediencím, cvrččí bílkovině a přidané vláknině.

 Kompletní nabídka tyčinek SENS - zde

SENS Proteinová tyčinka 60g (arašídové máslo a skořice)
SENS Mix tyčinek (2x Energy + 2x Protein) SENS Proteinová tyčinka 60g (tmavá čokoláda a sezam)
 
 

 

 

SENS Energetická tyčinka 50g (ananas s kokos) SENS Mix tyčinek (2x Energy + 2x Protein) SENS Energetická tyčinka 50g (tmavá čokoláda a pomeranč)
 
 

 

5 Důvodů Proč Jíst Cvrččí Mouku


Cvrččí mouka je na potravinovém trhu docela krátce, ale její oblíbenost prudce stoupá. Není se čemu divit, je úžasně výživná a její produkce je šetrná vůči naší planetě. Cvrččí mouka je navíc chuťově neutrální, a proto je ideální surovinou při výrobě energetických a proteinových tyčinek, těstovin, nebo třeba pečiva. Pojďme se podívat na 5 hlavních důvodů, proč byste měli cvrččí mouku do svého jídelníčku taky zařadit.

1.- Je skvělým zdrojem vysoce kvalitních bílkovin

Cvrččí mouka obsahuje stejně kvalitní bílkoviny jako hovězí, drůbeží nebo ryby - má ideální spektrum esenciálních aminokyselin a výbornou stravitelnost. Oproti hovězímu masu, které má okolo 25 g bílkovin na 100 g, se cvrččí mouka pyšní až 70 g bílkovin. Cvrččí mouka tak poslouží jako plnohodnotný zdroj bílkovin, který umí zahnat hlad a pomůže s regenerací po tréninku a při budování svalů a síly.2.- Obsahuje více železa než špenát a více vápníku než mléko

Špenát má 3,6 mg železa na 100 g a je považován za jeden z nejlepších zdrojů tohoto minerálu. Cvrččí mouka jej ale snadno strčí do kapsy s 5,9 mg železa. Podobně je to u mléka, 113 mg vápníku na 100 g mléka nemůže konkurovat 170 mg obsažených v cvrččí mouce. Cvrčci jsou také výborným zdrojem vitamínu B12, který je velmi cenný zejména pro vegetariány a vegany, kteří dle statistik častěji trpí jeho nedostatkem. A aby toho nebylo málo, tak krom snadno vstřebatelných vitamínů a minerálů tato mouka obsahuje i spoustu vlákniny. Je to opravdový superfood!3.- Cvrčci mají stejně omega-3 tuků jako losos

Cvrčci jsou velmi zajímaví také jako zdroj zdravých tuků - obsahují totiž 2,8 g omega-3 tuků na 100 g. Omega-3 tuky jsou spojovány s řadou zdravotních benefitů, pomáhají bojovat se záněty a urychlují regeneraci. Nejčastěji jsou jako jejich zdroj doporučovány ryby v čele s lososem, který má 2 – 3 g na 100 g. Cvrčci jsou tak výbornou volbou, jak dostat omega-3 do jídelníčku.

4.- Cvrčci nepotřebují antibiotika

Cvrčci ve volné přírodě žijí v hustých koloniích a ve stravě nejsou vybíraví. Proto se jim výborně daří na farmách, kde jim není těžké vytvořit přirozené životní prostředí. Velká zvířata, jako drůbež či skot, život ve stísněných prostorech snáší špatně a potřebují preventivní dávky antibiotik, aby to vůbec přežila. Na cvrččích farmách se antibiotika, růstové hormony, ani jiná chemie používat nemusí.5.- Produkce cvrččí mouky je ekologická

Cvrččí mouka je důkaz, že výživné potraviny lze produkovat způsobem, který naši planetu nedevastuje a je dlouhodobě udržitelný. K produkci stejného množství bílkovin jako z hovězího masa cvrčci potřebují 12x méně krmiva, 15x méně prostoru, 2000x méně vody, a vyprodukují 100x méně skleníkových plynů. Cvrčci mohou být navíc krmeni potravinovým odpadem - slupky od banánů nebo rýžové otruby se díky nim promění z odpadu v bílkoviny a další cenné živiny.


Aktuality z Úterý 10. červenec 2018

Starší aktuality

Archiv aktualit

Hlavní strana Pro odbornou radu při nákupu volejte 702 270 065
Nákupní Košík 0 položek 0 Kč